Dijital Girişimcilik Blogu

İçerik Editörlüğü Nedir? Nasıl Olunur?

İçerik Editörlüğü Nedir? Nasıl Olunur?

1 124

İçerik editörlüğü denince aklımıza ilk gelenlerden birisi E-Ticaret ve forum sayfası yada blog sayfası paylaşımları diyebiliriz. Sebebini soracak olursanız ise E-Ticaret sektörleri hazır bir ürünün siteye ekledikten sonrasında Google tarafından kolay indexlenmesi ve ürünün rağbet görmesi açısından E-Ticaret sitelerinin nereden baksanız göz nuru haline gelen iş gücü İçerik Editörlüğüdür.

Her sitede ilanını bulamadığınız içerik editörlüğü ilanları genellikle kariyer siteleri başta olmak üzere forum sayfasında denk gelmeniz mümkündür ancak kariyer sayfalarına nazaran forum sayfalarında ilanlara daha çok denk geliyor olacaksınız bu durumdan ise şunu çıkartabiliriz kariyer sayfalarına kıyasla forum sayfalarında çıkılan ilanlarda daha az ücret ile daha çok iş yükü istenmesi bu işin nereden baksanız prosedürü haline gelmiştir.

İçerik editörlüğü hemen hemen herkesin kolaylıkla yapabileceği mesleklerden biridir genellikle kopyala/yapıştır içerikler ile devam edilir veyahut belirli bir rehber üzerinden işlenmektedir.

İçerik Editörlüğünün Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajları;

 • Sabit sayfalar üzerinden yazı girişi yapılmaktadır
 • Zaman kaybı veriye nazaran değişmektedir
 • Gelir düzeyi orta denebilecek düzeydedir
 • Sitedeki ürünleri veyahut siteyi baştan sona tanımak

Dezavantajları;

 • Bir firmaya bağlı çalışıyor olmak
 • Bireyin gelişiminden daha çok hazır içerikler üzerinden devam etmek
 • Adeta robot diyebileceğimiz düzeyde sabit süreçler ile ilerlemektedir
 • Araştırmadan daha çok kalıplaşmış terimler üzerinden devam etmek

Gibi avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

İçerik editörlüğü yönelmeniz gereken sektörlerden biri midir? Sorusuna cevabımız;

Evet, Sebebi ise şudur daha az zaman sarf ederek daha çok makul ücretler alabiliyor olabildiğinizdir. Tabi ki tüm sektörlerde olduğu gibi bu sektör içinde mutlaka rakipleriniz şahıslar ya da firmalar olabilir ancak bu sektör için önemli olan içerik farklılığı ya da seo hizmetleri dikkate alınması gibi alanlar olmayıp tamamı ile teslimat süreniz üzerinden değerlendirmeleriniz yapılıyor olacaktır.

1 yorum
 1. EVİSSA diyor

  dediğiniz gibi siteyi baştan sona bilmek eksizksiz gerekir ama uzun bi süre bir firmaya bağlı kalmak bilmiyorum yani biraz göz korkutucu göründü

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası